Ruszył program grantowy dla mediów finansowany przez Unię Europejską

Ruszył program grantowy dla mediów finansowany przez Unię Europejską

23 marca, ruszył program prowadzony przez organizację Journalismfund Europe „Media lokalne dla demokracji”, którego celem jest wsparcie co najmniej 30 mediów lokalnych, regionalnych i społecznościowych. Granty finansowane są z funduszy Unii Europejskiej (wsparcie finansowe wynosi w sumie 1.200.000 euro) i mają służyć interesowi publicznemu w miejscach, gdzie dostęp do informacji znacznie się pogorszył. Od dziś lokalne, regionalne i społeczne media informacyjne lub inicjatywy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe i techniczne.

W programie pod nazwą „Media lokalne dla demokracji” o dotację może ubiegać się każda zarejestrowana osoba prawna z siedzibą w jednym z krajów UE-27 lub zespoły dziennikarzy (osoby fizyczne) mające miejsce zamieszkania w UE-27 (w tym w 9 najbardziej oddalonych regionach UE).

Kiedy można składać wnioski? Pierwszy termin upływa 25 maja 2023 roku, a drugi 28 września 2023 roku.

Projekt Local Media for Democracy to 18-miesięczny projekt współfinansowany przez Unię Europejską i uruchomiony przez konsorcjum partnerów: Europejską Federację Dziennikarzy (EFJ), Centrum Pluralizmu Medialnego i Wolności Mediów (CMPF), International Media Support (IMS) oraz Journalismfund Europe.

Więcej informacji i zgłoszenia na tej stronie