Nowe terminy europejskich imprez dla wydawców i dziennikarzy

Nowe terminy europejskich imprez dla wydawców i dziennikarzy

Zagrożenie spowodowane epidemią koronawirusa sprawiło, że organizatorzy wielu eventów dla wydawców, dziennikarzy i marketerów działających nie tylko w świecie cyfrowym zdecydowali się przenieść europejskie spotkania na tegoroczną jesień.

Organizator, czyli WAN-IFRA, przesunął tegoroczny Światowy Kongres Mediów Informacyjnych w Saragossie, Hiszpania. Kongres początkowo planowano na czerwiec jednakże, z powodu pandemii COVID-19, wydarzenie odbędzie się w dniach na 17-19 września 2020 roku.

Z przełomu marca i kwietnia na 10 -11 listopada przeniesiono imprezę Digital Media Europe 2020 w Wiedniu. Spotkanie także organizowane jest przez WAN-IFRA. Ta impreza to dwie równoległe konferencje: DME Subscription Marketing i DME Premium Advertising.

Digital Innovators Summit to z kolei spotkanie specjalistów z branży wydawniczej organizowane od 2007 roku i co roku odbywające się w Berlinie. Tym razem impreza miała odbywać się w dniach 24 i 25 marca 2020 r., ale przeniesiono ją na 14 – 16 września. Nowe jest też miejsce, specjaliści od cyfrowych innowacji w mediach spotkają się nie w Berlinie, ale w Estoril, Portugalia.