Przewodnik po Dyrektywie w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym

Przewodnik po Dyrektywie w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym

W związku z pojawiającymi się jeszcze pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi przyjętej przez Parlament Europejski Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/790 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym, Izba Wydawców Prasy opracowała prosty Przewodnik po Dyrektywie, który rozwiewa chyba wiele wątpliwości, wyjaśni niektóre zagadnienia i obali krążące wokół Dyrektywy mity.

Zachęcamy do korzystania z Przewodnika i do jak najszerszego propagowania go wśród członków redakcji oraz współpracujących z nimi dziennikarzy, a także wszystkich zainteresowanych. Polecamy szczególnie tym, którzy być może jeszcze nie rozumieją Dyrektywy lub powtarzają na jej temat nieprawdziwe lub niedokładne informacje. Zachęcamy także do udostępniania tego przewodnika w serwisach internetowych wydawców lub redakcji.

Przewodnik po Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/790 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym / IWP_Przewodnik_po_Dyrektywie_ws_praw_autorskich_(A4)

Polecamy także przygotowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL krótki film o dyrektywie, dostępny również na stronie internetowej Stowarzyszenia.