Wybrano nowy zarząd Ruchu S.A.

Wybrano nowy zarząd Ruchu S.A.

Rada Nadzorcza Ruchu S.A. wybrała w poniedziałek 17 grudnia nowy zarząd. W zarządzie spółki dystrybuującej prasę znaleźli się Tomasz Swat i Piotr Regulski, a od stycznia 2019 jej prezesem zostanie Miłosz Szulc. Zmiany mają umożliwić sprawne wdrożenie planu restrukturyzacji spółki z udziałem państwowych firm: PZU i Orlenu. Dotychczasowy prezes – Robert Wardak złożył rezygnację.

Rada nadzorcza Ruchu uzasadnia w komunikacie prasowym swój wybór faktem, że Miłosz Szulc to „manager z wieloletnim doświadczeniem, który specjalizuje się w opracowywaniu i realizacji planów restrukturyzacyjnych oraz formułowaniu i wdrażaniu strategii restrukturyzacyjnych”. – Mam nadzieję, że razem uda nam się stworzyć taki model dystrybucji prasy, który będzie spełniał oczekiwania wydawców i klientów, przy zachowaniu rentowności prowadzonej działalności – komentuje Seweryn Kowalczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej RUCH S.A. w restrukturyzacji.

Za logistykę oraz dystrybucję prasy w zarządzie odpowiada Tomasz Swat. Z kolei za obszar sprzedaży detalicznej będzie odpowiadać Piotr Regulski, powołany od 17 grudnia na stanowisko członka zarządu Ruchu, który do 31 grudnia będzie pełnił również funkcję p.o. prezesa zarządu spółki.

Więcej na stronie https://www.rp.pl/Biznes/312179891-Wydawcy-wracaja-do-kioskow.html&cid=44&template=restricted