Wicepremier Piotr Gliński zaproponował wydawcom rozmowy

Wicepremier Piotr Gliński zaproponował wydawcom rozmowy

Wicepremier Piotr Gliński w liście skierowanym do wydawców prasy zachęca do skorzystania z rządowej tarczy antykryzysowej i pakietu inwestycyjnego. Wydawcy czekają na konkrety i liczą na konkretne rozmowy z rządem.

Izba Wydawców Prasy i stowarzyszenia zrzeszające lokalnych wydawców wskazują, że prasa zawsze, a w czasach kryzysu szczególnie, pełni rolę jednego z tzw. dóbr podstawowych, niezbędnych do funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Dlatego zapewnienie jej funkcjonowania jest konieczne i wymaga pewnych specyficznych rozwiązań, wychodzących poza ogólne rozwiązania tzw. tarczy antykryzysowej.

IWP wskazywała na to w piśmie do ministra kultury, wicepremiera Piotra Glińskiego, jak również w memorandum skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego. Izba cieszy się na zawartą w odpowiedzi pana premiera Glińskiego „otwartość na rozmowy z przedstawicielami środowiska i dyskusję o rozwiązaniach i konkretnych narzędziach wspierających lokalne media”. IWP odbiera to jako wyraz zrozumienia, że prasa lokalna i prasa w ogóle jest ważną częścią kultury narodowej.

Izba Wydawców Prasy oraz stowarzyszenia lokalnych wydawców kontynuują wspólną akcję promującą czytelnictwo prasy. W jej ramach IWP przygotowała klip dostępny pod tym linkiem „Czytajcie prasę, bądźmy razem!”, który jest wspólnym apelem redaktorów naczelnych dzienników i tygodników skierowanym do czytelników.

W załączniku odpowiedź ministra.