We wtorek 9 lipca odbędzie się warsztat: „Journalism Trust Initiative, Kiedy odpowiedzialność staje się twoim atutem”

We wtorek 9 lipca odbędzie się warsztat: „Journalism Trust Initiative, Kiedy odpowiedzialność staje się twoim atutem”

We wtorek, 9 lipca o godz. 14.00 w siedzibie PAP przy ul. Bracka 6/8, w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja warsztatów prezentujących inicjatywę Journalism Trust Initiative dla polskich mediów. Wydarzenie organizowane jest przez międzynarodową organizację Reporterzy bez Granic (RSF).

Warsztat ma na celu zaprezentowanie najlepszych praktyk i przykładów wymiernych korzyści, jakie dzięki „Journalism Trust Initiative” można wnieść do redakcji i ich newsroomów , w tym doświadczenia międzynarodowych mediów z zakresu standardów dziennikarskich. W ramach spotkania obędzie się praktyczny warsztat obejmujący pierwsze kroki w zakresie stworzenia systemu samoregulacji, a także sesja pytań i odpowiedzi (Q&A).

Journalism Trust Initiative (JTI) to zainicjowany przez Reporterzy bez Granic (RSF) mechanizm rynkowy, oparty na międzynarodowym standardzie, zgodnym z zasadą ISO, obejmujący obecnie 2000 mediów w 85 krajach, w tym m.in. France TV, CBC w Kanadzie czy Inside Story w Grecji.

Na poziomie legislacyjnym JTI jest wymieniony w kodeksie postępowania UE w odniesieniu do walki z dezinformacją oraz w zatwierdzonym niedawno przez Parlament Europejski rozporządzeniu European Media Freedom Act (EMFA), jako jedno z kryteriów służących do identyfikacji mediów, które powinny być objęte szczególną ochroną przed usuwaniem przez moderatorów platform internetowych.

Rejestracja uczestników pod tym linkiem.