Szkolenie podatkowe na temat wpływu przepisów Polskiego Ładu na działalność wydawców

Szkolenie podatkowe na temat wpływu przepisów Polskiego Ładu na działalność wydawców

W 2022 r. weszły w życie liczne i poważne zmiany w przepisach podatkowych, ujęte w programie Polski Ład. Wiele z tych zmian ma daleko idące konsekwencje dla działalności wydawców i ich służb finansowych. Z uwagi na niezwykle szeroki zakres zmian w przepisach szczególnie zachęcamy Państwa w tym roku do zgłoszenia udziału swych pracowników w organizowanych przez IWP konsultacjach.

Konsultacje organizujemy we współpracy z renomowaną kancelarią prawną MDDP – Michalik, Dłuska, Dziedzic i Partnerzy. Kancelaria ta doskonale zna specyfikę działalności wydawniczej – od wielu lat współpracuje z IWP i opracowała wiele analiz podatkowych na użytek wydawców. Zajęcia poprowadzą eksperci z kancelarii MDDP. Tematyka szkolenia obejmie głównie następujące zagadnienia:

  • opodatkowanie umów o pracę, umów zlecenia i o dzieło (także oskładkowanie)
  • opodatkowanie jednoosobowej działalności gospodarczej
  • omówienie ważniejszych zmian w CIT/VAT (w tym nowe zasady dotyczące faktur elektronicznych)

Konsultacje są jednodniowe, odbędą się w formule online w dniu 16 lutego (środa) 2022 r., w godzinach 10.00-13.30. Opłata za udział w konsultacjach wynosi:

  • 100 zł (+ VAT) od osoby dla wydawców będących członkami IWP,
  • 200 zł (+ VAT) od osoby dla wydawców niebędących członkami IWP

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania szkolenia. Zgłoszenia na załączonym pod tym linkiem formularzu prosimy przesyłać w terminie do 14 lutego 2022 r. do biura IWP na adres email sekretariat@iwp.pl.

Uczestników konsultacji  prosimy o ewentualne nadsyłanie do Izby pytań pod adresem prowadzącego i zgłaszanie problemów do omówienia na spotkaniu, w terminie do 14 lutego br.