Szanujcie #PrawaTworcow – wspólna akcja „Rzeczpospolitej, „Pulsu Biznesu”,  „Dziennika Gazety Prawnej”

Szanujcie #PrawaTworcow – wspólna akcja „Rzeczpospolitej, „Pulsu Biznesu”,  „Dziennika Gazety Prawnej”

Szanujcie #PrawaTworcow – czyli @gazetaprawnapl @DziennikPL @puls_biznesu @rzeczpospolita rozwiewają w mediach społecznościowych mity wokół dyrektywy o prawach autorskich. Na Facebooku i Twitterze pojawiły się krótkie filmy w których redaktorzy naczelni trzech gazet ogólnopolskich oraz dziennikarze z tych redakcji opowiadają dlaczego uchwalenie przez Parlament Europejski dyrektywy w sprawie praw autorskich nie jest żadnym działaniem typu ACTA 2.

„Czytam w internecie, że to ACTA 2, że ograniczy wolność w internecie, wprowadzi cenzurę. To bzdura, kompletna bzdura. Dyrektywy reguluje jedynie relacje między dużymi platformami, które żyją z udostępniania treści, a tymi, które te treści wytwarzają, czyli twórcami” wyjaśnia w krótkim filmie Grzegorz Nawacki, red. nacz. „Pulsu Biznesu”.

@MorawieckiM mówił: Będziemy walczyć o wolność słowa w internecie. Odpowiada Bogusław Chrabota, red. nacz. „Rz” i prezes Izby Wydawców Prasy: “Żadna walka nie będzie potrzebna bo ta dyrektywa nie osłabia a wzmacnia wolność słowa w internecie”.

– Dyrektywa unijna to owoc wojny między nowoczesnymi mediami a wydawcami gazet – twierdzą przeciwnicy. „To bzdura!” – odpowiada Krzysztof Jedlak, red. nacz. DGP. „Dziennikarze pracują dzisiaj dla gazet, dla radia, dla telewizji. Wydawcy mają portale o wielomilionowych zasięgach. Nie o to tutaj chodzi. Chodzi o to, żeby Ci którzy korzystają w bezprawny sposób z tej twórczości innych za tę twórczość zapłacili. Tylko tyle”.

Śledź na Twitterze hashtag  #PrawaTworcow

#PrawaTworcow Bogusław Chrabota

Szanujcie #PrawaTworcow – czyli dziennikarze gazetaprawna.pl, dziennik.pl, Puls Biznesu i Rzeczpospolita o mitach wokół dyrektywy o prawach autorskich. ➡ „Będziemy walczyć o wolność słowa w internecie” – zapowiada premier Mateusz Morawiecki. ➡ Odpowiada Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” i prezes Izby Wydawców Prasy

Opublikowany przez Rzeczpospolita Wtorek, 2 kwietnia 2019