Ruch spłacił wydawców. Jeszcze w listopadzie Orlen przejmie kontrolę nad Ruchem

Ruch spłacił wydawców. Jeszcze w listopadzie Orlen przejmie kontrolę nad Ruchem

Jeszcze w tym miesiącu Orlen przejmie kontrolę nad spółką Ruch zarządzającą siecią kiosków w całej Polsce. Stanie się to po spłacie długów Ruchu wobec wydawców. Pieniądze pożyczył koncern PKN Orlen. Koncern paliwowy nie ujawnił, ile wyniosła pożyczka.

O spłacie zobowiązań układowych przez Ruch poinformował w komunikacie prasowym Orlen. Proces przejmowania Ruchu przez Orlen trwa od kwietnia 2019 r.

– Dotrzymujemy słowa, dlatego – zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami zostały uregulowane wierzytelności Ruchu wobec wydawców prasy. To kolejny krok, który przybliża nas do sfinalizowania przejęcia kontroli nad spółką – podkreślił w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes koncernu PKN Orlenu. Zapowiedziano, że pożyczka udzielona Ruchowi zostanie spłacona ze środków, jakie spółka uzyska z przyszłego podwyższenia kapitału.

Jeszcze w listopadzie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy Ruchu, które ma uchwalić emisję nowych akcji dla podwyższenia kapitału spółki. Orlen dostanie kontrolny pakiet 65 proc. akcji Ruchu, pozostałymi akcjonariuszami będą nadal PZU Życie i Alior Bank.

Prezes Obajtek podkreśla, że Orlen ma już gotowy plan rozwoju Ruchu. Koncern zakłada, że dzięki przejęciu Ruchu zwiększy swój udział na rynku pozapaliwowym w sektorze PMCG. Ruch posiada nie tylko sieć saloników prasowych i kiosków, ale jest bardzo istotnym graczem na rynku kolportażu prasy i książek, oferuje też usługi kurierskie.