Prezes Orlenu: – Nie wycofujemy się z zamiaru zakupu Ruchu

Prezes Orlenu: – Nie wycofujemy się z zamiaru zakupu Ruchu

– Orlen, mimo pandemii koronawirusa i spowolnienia gospodarczego, nie wstrzymuje żadnych projektów inwestycyjnych i akwizycyjnych – powiedział prezes firmy Daniel Obajtek w wywiadzie dla PAP Biznes.

– Jesteśmy nadal zainteresowani zakupem Ruchu. Nie możemy patrzeć krótkoterminowo. Ruch jest uzupełnieniem potencjału dla naszej sieci detalicznej, mamy pomysł na tę spółkę i nie wycofujemy się z inwestycji – podkreślał w wywiadzie prezes Obajtek. – Jestem zdania, że w czasach kryzysu trzeba inwestować, szczególnie jeżeli jest się tak dużą firmą jak nasza, do tego ze stabilną pozycją finansową – dodał.

W kwietniu ubiegłego roku Alior Bank, PKN Orlen i PZU zawarły porozumienie w sprawie warunków transakcji, dotyczącej przejęcia spółki Ruch. Porozumienie zakładało, że bank przejmie 100 proc. akcji Ruchu, a następnie sprzeda je PKN Orlen. Orlen liczy, że dzięki tej transakcji wzmocni swój segment sprzedaży detalicznej.

Czytaj też https://www.iwp.pl/index.php/2019/09/17/pkn-orlen-zlozyl-wniosek-do-komisji-europejskiej-w-sprawie-przejecia-ruchu/

Źródło Orlen mimo pandemii nie wstrzymuje inwestycji