Pół tysiąca podpisów pod apelem dziennikarzy w obronie TVN

Pół tysiąca podpisów pod apelem dziennikarzy w obronie TVN

Ponad pół tysiąca podpisów dziennikarzy złożono pod apelem w obronie TVN. Podpisywać się pod nim można do dziś, wtorek 3 sierpnia, włącznie. Wśród sygnatariuszy znalazło się m.in. kilku redaktorów naczelnych polskich mediów.

W liście w obronie niezależności stacji TVN, należącej do amerykańskiego koncernu Discovery, napisano m.in.: „w ostatnich miesiącach rząd PiS przeszedł od słów do czynów. Nie przedłuża TVN koncesji na nadawanie, a w Sejmie forsuje ustawę, która ma zmusić właściciela stacji do sprzedania swoich udziałów podmiotowi przychylnemu władzy. Dzieje się tak mimo licznych ostrzeżeń i apeli, także zagranicznych, o zaniechanie ataku na stację”.

Zdaniem inicjatorów apelu wstrzymanie decyzji w sprawie wydania koncesji dla TVN 24 ma wyłącznie charakter represji w stosunku do krytycznych wobec partii rządzącej dziennikarzy i dziennikarek. Projekt Ustawy o radiofonii i telewizji, przygotowany przez grupę posłów PiS, ma uregulować przepisy dotyczące przyznawania koncesji nadawcom radiowo-telewizyjnym należącym do kapitału zagranicznego. Projekt ten uderza bezpośrednio w stację telewizyjną TVN, należącą do amerykańskiego koncernu Discovery.