PAP zorganizuje #FakeHunter Challenge poświęcony wojnie na Ukrainie

PAP zorganizuje #FakeHunter Challenge poświęcony wojnie na Ukrainie

Mamy do czynienia z prawdziwą wojną dezinformacyjną, prowadzoną głównie przez Federację Rosyjską – powiedział na konferencji prasowej prezes PAP Wojciech Surmacz. Polska Agencja Prasowa w przyszłym tygodniu organizuje #FakeHunter Challenge „poświęcony wojnie na Ukrainie”. Przypomnijmy, że Izba Wydawców Prasy, jako pierwsza w oświadczeniu z 24 lutego, w pierwszym dniu wojny zwróciła uwagę na konieczność rzetelnego informowania i walki z dezinformacją.

PAP przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki, GovTech Polska, ale przede wszystkim młodych ludzi zorganizuje #FakeHunter Challenge „poświęcony wyłącznie wojnie na Ukrainie, brutalnemu atakowi Rosji na Ukrainę”. Prezes PAP przypomniał, że w mediach tradycyjnych są redaktorzy, wydawcy, osoby odpowiedzialne „za informacje, które są podawane w podmiotach, które reprezentują, a w portalach społecznościowych nie ma takich redakcji, a zdecydowana większość profili to są osoby prywatne albo tak zwane troll konta”.

Prezes PAP przypomniał także, że po wybuchu wojny na Ukrainie „w polskiej przestrzeni publicznej pojawiło się ponad 10 tys. kont prowadzonych przez trolli rosyjskich, którzy zajmują się tylko i wyłącznie, wprowadzaniem dezinformacji”.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl