Na łamach Super Expressu o tym co oznacza wdrożenie dyrektywy unijnej o prawie autorskim w internecie

Na łamach Super Expressu o tym co oznacza wdrożenie dyrektywy unijnej o prawie autorskim w internecie

Dziennik „Super Express” opublikował dwa ciekawe wywiady dotyczące ewentualnych dalszych losów dyrektywy na temat praw autorskich. Pod wspólnym nadtytułem publikuje wypowiedzi specjalistów co może oznaczać wprowadzenie nowych praw autorskich dla polskich internautów.

Jarosław Wałęsa, europoseł z PO mówi m.in.: – Trzeba to powiedzieć wyraźnie – ta dyrektywa nie stoi w żadnym razie w sprzeczności z wolnością internetu, czy bezpieczeństwem indywidualnych użytkowników. Niestety, te fałszywe twierdzenia o rzekomych zagrożeniach towarzyszą kampanii jej przeciwników. Dyrektywę niektórzy nazywają nawet ACTA 2, co jest błędem. Nic takiego nie ma miejsca.

Pełna wersja materiału dostępna pod tym linkiem

Z kolei Jacek Wojtaś z Izby Wydawców Prasy przypomina, że (…) chodzi o to, by zapełnić lukę wartości, która powstała pomiędzy dochodami wielkich dostawców internetu a dochodami autorów. Warto dodać, że Izba Wydawców Prasy, która zrzesza zdecydowaną większość wydawców prasowych w Polsce, podjęła decyzję, że dochód uzyskany dzięki działaniu tej dyrektywy będzie dzielony pół na pół między wydawców a dziennikarzy.

Cały wywiad dostępny tutaj