Lokalne media z wspólną akcją pt. „Bez propagandy Putina”

Lokalne media z wspólną akcją pt. „Bez propagandy Putina”

17 redakcji mediów lokalnych przystąpiło do akcji “Bez propagandy Putina”. Celem inicjatywy jest ograniczenie antyukraińskiej narracji w internecie. Redakcje, które włączają się do inicjatywy, zobowiązują się do usuwania ksenofobicznych, antyukraińskich komentarzy w serwisach internetowych, blokowania na profilach w mediach społecznościowych stron i profili, które taką propagandę rozpowszechniają, ale też dołożenia starań, by nie ograniczać dyskusji, a jedynie eliminować fake newsy i próby wzniecania nienawiści. Media ogólnopolskie chwalą akcję, ale na razie nie podjęły decyzji o przyłączeniu się do niej.

Inicjatorem akcji “Bez propagandy Putina” jest Stowarzyszenie ROTA, które organizuje szkolenia dla dziennikarzy mediów lokalnych “Media Forum. Rozwój Lokalny”. Do inicjatywy przystąpiły: “Przełom”, “Wiadomości Wrzesińskie”, “Kronika Beskidzka”, “Głos Ziemi Cieszyńskiej”, “Pałuki”, “SpotRadomsko”, “Nowa Gazeta Trzebnicka”, “ABC Leszno”, “Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie”, “Nowy Łowiczanin”, “Obserwator Lokalny”, “Kurier Gmin”, “Tygodnik Podhalański”, “Gazeta Radomszczańska”, “Kulisy Powiatu Wieluńskiego”, “Czas Chojnic”, “Tygodnik Tucholski”.

Inicjatywa “Bez propagandy Putina” jest otwarta dla wszystkich mediów w Polsce. Aby się do niej włączyć, wystarczy napisać e-mail do ogranizatorów rota@rota.org.pl. W odpowiedzi redakcja otrzyma logotyp inicjatywy i opis akcji, które można zamieszczać w portalach i na profilach w mediach społecznościowych.