IPI prowadzi nabór na 3-miesięczny program akceleracji mediów lokalnych

IPI prowadzi nabór na 3-miesięczny program akceleracji mediów lokalnych

IPI prowadzi nabór na 3-miesięczny program akceleracji mediów lokalnych. Akcelerator prowadzony przez International Press Institute to trzymiesięczny program w ramach którego wydawca ma zbudować umiejętności pozwalające na rozwój zrównoważonego biznesu medialnego. Akcelerator oferuje narzędzia i wskazówki, dzięki którym dowiedzą się, jak dotrzeć do odbiorców i wzmocnić swoje zespoły. Termin składania wniosków upływa 27 sierpnia 2023 r.

Do programu Transition Accelerator 2023 mogą zgłaszać się redakcje z dowolnego kraju, media na różnych etapach rozwoju, które dostarczają wiadomości regionalne, lokalne i niszowe. Na Transition Accelerator 2023 składają się intensywne szkolenie obejmujące badania odbiorców, formaty dziennikarskie stworzone z myślą o zaangażowaniu użytkowników, cyfrowe modele biznesowe i dywersyfikację modeli przychodów.

Jest przewidziany dostęp do platformy e-learningowej zawierającej nagrania, moduły szkoleniowe i platformy dyskusyjne. Częścią programu są comiesięczne sesje „Ask Me Anything” pozwalające zadawać pytania ekspertom branżowym oraz indywidualne sesje coachingowe dostosowane do potrzeb każdego newsroomu.

Zaangażowanie czasowe to 8 godzin tygodniowo, podzielone między zespół dwóch osób). Program wspiera Friedrich Naumann Foundation (FNF).

Aplikować można wypełniać pod tym linkiem