Google uruchamia fundusz wspierający projekty zwalczające dezinformacje o szczepionkach

Google uruchamia fundusz wspierający projekty zwalczające dezinformacje o szczepionkach

Google News Initiative uruchamia ogólnoświatowy fundusz z przeznaczeniem na projekty dziennikarskie walczące z szerzącą się dezinformacją o szczepionkach przeciwko wirusowi COVID-19. Wprowadzenie na światowy rynek szczepionek COVID-19 zaostrzyło problem z rozpowszechnianymi fałszywymi informacjami na temat szczepień. Dlatego firma Google zdecydowała się uruchomić otwarty fundusz COVID-19 pod nazwą „Vaccine Counter-Misinformation Open Fund”.

Google News Initiative sfinansuje wybrane projekty do kwoty 1 mln dolarów każdy, pokrywając do 80 proc. całkowitego budżetu danego projektu. Wnioskodawcy nie mogą ubiegać się jednak o kwotę wyższą niż 50 proc. ich rocznego całkowitego dochodu.

Fundusz ma charakter globalny i przyjmuje wnioski dotyczące projektów, które będą realizowane w interdyscyplinarnych zespołach. Priorytetowo traktowane będą projekty mające charakter interdyscyplinarny, np. angażujące dziennikarzy współpracujących z epidemiologami lub immunologami.

Więcej informacji: https://blog.google/outreach-initiatives/google-news-initiative/open-fund-projects-debunking-vaccine-misinformation/?_lrsc=477cd916-692e-43ce-b715-23ffd8be97f7

Zgłoszenia: https://newsinitiative.withgoogle.com/intl/pl/covid-vaccine-counter-misinfo-fund/how-to-apply/