Fundacja Grand Press zainicjowała weekendową akcję #UwolnićPoczobuta

Fundacja Grand Press zainicjowała weekendową akcję #UwolnićPoczobuta

W sobotę 25 września mija pół roku od chwili, gdy reżim Aleksandra Łukaszenki uwięził Andrzeja Poczobuta, dziennikarza “Gazety Wyborczej” a jednocześnie działacza Związku Polaków na Białorusi. Fundacja Grand Press zainicjowała akcję, w ramach której w najbliższy weekend 25-26 września w największych polskich mediach będą pojawiać się materiały o uwięzionym dziennikarzu.

Do akcji przyłączyły się już redakcje: “Gazety Wyborczej”, WP.pl, “Polityki”, TVN 24, Faktów TVN, Radia Zet, Newsweek.pl, “Rzeczpospolitej”, OKO.Press, Onetu, “Tygodnika Podhalańskiego” oraz magazynu “Press” i Press.pl. Treści będą publikowane pod wspólnym hasłem #UwolnićPoczobuta.

– Nie potrzebuję ułaskawień. Nie zamierzam służyć ani prosić, nawet jeśli próbują mnie do tego zmusić – napisał Andrzej Poczobut w liście opublikowanym w środę przez Radio Swoboda. Dziennikarz zaznaczył w liście, że nie będzie prosić Aleksandra Łukaszenki o ułaskawienie. Poczobutowi grozi od pięciu do 12 lat więzienia. Wraz z nim zatrzymano także Ireną Biernacką i Marię Tiszkowską.

Źródło https://www.press.pl