Francja. Google blisko ugody w sprawie podatku od reklam

Francja. Google blisko ugody w sprawie podatku od reklam

Jak informuje “Wall Street Journal” amerykański koncern Google jest bliski zawarcia porozumienia w dochodzeniu antymonopolowym prowadzonym we Francji, w ramach którego tej cyfrowej platformie postawiono zarzut nadużywania pozycji w reklamach online. Według dziennika Google prawdopodobnie zapłaci grzywnę i wprowadzi zmiany systemowe.

Rzeczniczka firmy Google, Leslie Pitterson odmówiła komentarza w tej sprawie, ale podkreśliła, że: – Nasze produkty współpracują zarówno z produktami naszych partnerów, jak i naszych konkurentów, w tym z ponad 700 platformami reklamodawców i 80 platformami wydawców.

Google zaproponował polubowne rozwiązanie sporu przez pomoc techniczna w usuwaniu barier, które uniemożliwiają uczciwą konkurencję i wykluczają inne firmy z rynku. Ugoda może być jedną z pierwszych z serii, jeśli chodzi o nowe dochodzenia lub pozwy kierowane na świecie przeciwko Google w związku z działalnością reklamową.

Według dziennikarzy “WSJ” jeśli porozumienie z Google zatwierdzi urząd ds. konkurencji, jego postanowienia mogą być ogłoszone w ciągu kilku tygodni.

Źródło https://www.wsj.com