Facebook uruchamia program Facebook Reader Revenue dla wydawców z Europy Środkowo-Wschodniej

Facebook uruchamia program Facebook Reader Revenue dla wydawców z Europy Środkowo-Wschodniej

Facebook uruchamia Reader Revenue – program skierowany do wydawców z Polski, Czech, Słowacji, Estonii, Łotwy i Litwy. Oprócz cyklu szkoleniowego (dostępnego dla 15 organizacji) wydawcy mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 50.000 dolarów. Aplikowanie na szkolenie dostępne jest do 28 września włącznie.

Facebook Journalism Project prowadzony jest we współpracy z Międzynarodowym Centrum Dziennikarzy (ICFJ). Program szkoleniowy Facebook Reader Revenue umożliwia nawet 15 wybranym wydawcom intensywne szkolenie, indywidualny coaching oraz możliwość dofinansowania w wysokości do 50.000 dolarów. – Niezwykle ważne jest, by wydawcy w Europie Środkowo-Wschodniej – i na całym świecie – mogli rozwijać swoje modele biznesowe oparte na subskrypcjach oraz tworzyć trwałe, długoterminowe strumienie przychodów z tego kanału – podkreśla Marcin Hajek, News Partnerships Manager na Europę Środkowo-Wschodnią w Facebook.

Program rozpocznie się w połowie października i zakończy się na początku 2022 r. Obejmuje wirtualne sesje na żywo prowadzone przez doświadczonych trenerów, zajęcia są też uzupełniane cotygodniowym coachingiem eksperckim. Wybrani wydawcy otrzymają też wsparcie konsultingowe, by móc zwiększyć liczbę swoich subskrybentów na Facebooku oraz Instagramie za pośrednictwem Facebook Ads/płatnych narzędzi.

By zakwalifikować się do Facebook Reader Revenue trzeba spełnić ogólne kryteria kwalifikacyjne i złożyć wniosek do 28 września. Szczegółowe kryteria kwalifikacyjne dostępne są pod adresem https://www.facebook.com/journalismproject a formularz zgłoszeniowy pod adresem https://icfj.submittable.com