Facebook przeznaczy 3 mln dolarów na wsparcie europejskich mediów, także tych z Polski

Facebook przeznaczy 3 mln dolarów na wsparcie europejskich mediów, także tych z Polski

Facebook zadeklarował niedawno przekazanie kwoty 100 mln dol. na wsparcie mediów. Teraz pojawia się nowa inicjatywa – to 3 mln dolarów, które przeznaczone są na projekty europejskich mediów związane z koronawirusem. Aplikować mogą także media z Polski. Facebook przekaże te pieniądze za pośrednictwem Facebook Journalism Project, we współpracy z European Journalism. Pieniądze mają trafić głównie do wydawców realizujących rozmaite projekty związane z pandemią. Aplikować można od 16 kwietnia.

Facebook Journalism Project (FJP) wraz z European Journalism Centre (EJC) – organizacją non-profit, która od lat współpracuje z wydawcami na całym kontynencie ogłosili utworzenie Europejskiego Funduszu Wsparcia Dziennikarstwa Covid-19, który ma pomóc dziennikarzom w Europie dostarczać informacje których  najbardziej potrzeba w czasach pandemii koronawirusa. To EJC zdecyduje o tym, kto otrzyma finansowanie w oparciu o ustalone przez siebie kryteria, będzie też zarządzać dotacjami niezależnie od samego Facebooka. Jak podał portal Wirtualnemedia.pl o wsparcie mogą zwracać się także polskie media, a rejestracja na stronie EJC zacznie się 16 kwietnia.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/facebook-wesprze-europejskie-media-3-mln-dolarow-na-projekty-zwiazane-z-koronawirusem-takze-w-polsce-jak-korzystac-z-dotacji-jak-aplikowac