Do 30 stycznia dziennikarze z Polski mogą aplikować o 2000 euro grantu w programie Reporting Democracy

Do 30 stycznia dziennikarze z Polski mogą aplikować o 2000 euro grantu w programie Reporting Democracy

Program Reporting Democracy zaprasza dziennikarzy z Europy środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej do składania wniosków dotyczących projektów, które rzucają światło na kwestie demokracji w regionie. Termin składania wniosków upływa 30 stycznia 2024 r.

Granty, o wartości 2000 euro, dostępne są dla dziennikarzy przygotowujących artykuły śledcze, czy analityczne. Wnioskodawcami mogą być dziennikarze (pracujący w ramach struktur newsroomu, ale i freelancerzy), jak i zespoły (np. reporter, producent, fotograf, montażysta wideo), z wyznaczonym liderem zespołu jako sygnatariuszem umowy. Kwalifikowane wydatki mogą obejmować m.in. opłaty, koszty podróży i różne koszty produkcji (dokumenty, kamerzysta, fotograf, itp.).

Celem dotacji w programie Reporting Democracy jest wspieranie dziennikarstwa analitycznego i śledczego, promowanie wolności mediów i wzmacnianie głosów zajmujących się praworządnością, prawami mniejszości, równością, dostępem do usług publicznych i innymi tematami związanymi z prawami człowieka. O dotacje mogą ubiegać się dziennikarze z kilkunastu krajów w tym z Polski. Formularz wniosku należy wypełnić pod tym linkiem w języku angielskim.

Źródło https://birn.eu.