Dezinformacja. Jak reagować? – debata o dezinformacji w mediach społecznościowych

Dezinformacja. Jak reagować? – debata o dezinformacji w mediach społecznościowych

20 marca, w Centrum im. prof. Bronisława Geremka w Warszawie, odbędzie się ekspercka dyskusja o dezinformacji w mediach społecznościowych pt. „Dezinformacja. Jak reagować” . Internet i media społecznościowe zdemokratyzowały nie tylko dostęp do informacji, ale też dostęp do jej wytwarzania i dystrybucji. Wpływ na politykę, postawy społeczne, czy popularność produktów zyskały nowe podmioty i osoby.

W eksperckim gronie twórców prawa, akademików, przedstawicieli biznesu, mediów i organizacji społecznych odbędzie się dyskusja o wyzwaniach związanych z dezinformacją. Omawiane będą rozwiązania, które mogłyby doprowadzić do większej przejrzystości mediów społecznościowych i skuteczniejszej walki z dezinformacją. W ramach konferencji odbędzie się też spotkanie networkingowe organizacji fact-checkingowych z Polski.

Spotkanie obędzie się 20 marca 2020 r. g. 9.30 ‑ 15.00 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Al. Ujazdowskie 4, Warszawa. Organizatorami są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka, Uniwersytet Warszawski, Polityka Insight. Zgłoszenia udziału można wysyłać na dezinformacja@geremek.pl