Debata: Demokratyczne media w epoce cyfrowej. Jak ułoży się współpraca wydawców z platformami cyfrowymi

Debata: Demokratyczne media w epoce cyfrowej. Jak ułoży się współpraca wydawców z platformami cyfrowymi

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu odbywającego się w dniach 6 – 8 września 2022 r. odbyła się debata pod tytułem „Demokratyczne media w epoce cyfrowej. Jak ułoży się współpraca wydawców z platformami cyfrowymi?”. Na początku debaty przedstawiciele IWP i ZAiKS poinformowali o tym, że zawarto porozumienie o współpracy mającej na celu realizację wspólnych interesów we wdrażaniu i egzekwowaniu praw autorskich i praw pokrewnych na rzecz posiadaczy tych praw, w tym wydawców prasy i dziennikarzy w Polsce.

W Salonie „Rzeczpospolitej” dyskusję poprowadził Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, jednocześnie wiceprezes Izby Wydawców Prasy, a udział  wzięli: Marek Frąckowiak – prezes IWP, Damian Flisak – IWP, Head of Public Affairs RASP, Paweł Nowacki – ekspert ds. online IWP, Jan Młotkowski – wiceprezes ZAiKS, Tomasz Lipiński – ZAiKS, znany polski muzyk rockowy, wokalista, autor tekstów.

Pełna relacja z debaty dostępna jest na stronie Rp.pl

Tu wywiad Marka Frąckowiaka na temat znaczenia praw pokrewnych dla wydawców i dziennikarzy dla „Dziennika Gazety Prawnej”

Poniżej skrócone wypowiedzi dla uczestników debaty „Rzeczpospolitej”.