Axel Springer i Facebook współpracują w USA i w Niemczech

Axel Springer i Facebook współpracują w USA i w Niemczech

Koncerny Axel Springer i Facebook podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie dystrybucji treści. Materiały dziennikarskie z tytułów należących do koncernu Axel Springer mają być szerzej dostępne za pośrednictwem platformy cyfrowej Facebooka – chodzi o nową usługę Facebook News. Umowa jaką podpisano ma charakter globalny, ale w pierwszej kolejności dotyczy Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

W Niemczech w ramach usługi Facebook News pojawią się materiały z dzienników Bild, Die Welt oraz Business Insidera i Computer Bild, a wkrótce z Auto Bild. W USA dostępne będą materiały z Business Insidera. Użytkownicy Facebook News dostaną dostęp do części płatnych treści pochodzących z marek Bild i Die Welt. Upday – aplikacja newsowa należąca do Axel Springer – będzie odpowiadać za dobór treści do Facebook News nie tylko, jak obecnie, w Wielkiej Brytanii, lecz także w Niemczech

Nie ma na razie informacji ile Facebook zapłaci za treści należące do wydawnictwa Axel Springera. Warunki finansowe muszą być korzystne dla wydawcy bo zmienił swoją decyzję co do obecności w Facebook News sprzed kilku miesięcy.