22 stycznia w Gdańsku odbędzie się Press Freedom Conference 2020

22 stycznia w Gdańsku odbędzie się Press Freedom Conference 2020

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku 22 stycznia odbędzie się konferencja Press Freedom Conference w której wezmą udział przedstawiciele Izby Wydawców Prasy. Press Freedom Conference jest platformą, której celem jest wsparcie dziennikarzy w kontynuowaniu ich pracy w sposób krytyczny i niezależny, w celu zapewnienia wolności słowa jako filaru europejskich demokracji. Organizatorami imprezy są European Magazine Media Association i European Newspaper Publishers Association.

Wśród mówców tegorocznej edycji odbywającej się w Europejskim Centrum Solidarności są m.in.:

  • Lech Wałęsa, były prezydent Polski, laureaut Pokojowej Nagrody Nobla
  • Jerzy Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  • Meera Selva, Director Fellowship Programme, Reuters Institute
  • Galina Arapova, Director, Mass Media Defence Centre, Vice-Chair ARTICLE 19

Podczas ubiegłorocznej edycji Press Freedom Conference, która odbyła się w Bratysławie, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, rządu słowackiego, wydawcy i dziennikarze z całej Europy dyskutowali o tym, jak wspierać dziennikarzy w wypełnianiu ich misji, w krytycznym relacjonowaniu rzeczywistości, a przede wszystkim w zachowaniu niezależności dziennikarskiej.

Press Freedom Conference w 2020 r. ma koncentrować się na wyzwaniach związanych z politycznymi atakami na dziennikarzy i szerzeniem się mowy nienawiści. Problem ten wpływa nie tylko na jakość debaty publicznej i dyskusji w internecie, ale także zagraża stabilności demokracji i porządku społecznego.

Program konferencji dostępny pod adresem