W Domu Dziennikarza w Warszawie, w 114. rocznicę śmierci patrona, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród im. Bolesława Prusa przyznawanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej. „Niebieskim Prusem” w kategorii „Dziennikarz – wydawca” wyróżniono dwóch redaktorów prasy lokalnej: Andrzeja Andrysiaka („Gazeta Radomszczańska”, jednocześnie członek zarządu IWP) oraz Jerzego Wizerkaniuka („Gazeta Kościańska”). Obaj od dziesięcioleci redagują i wydają gazety dla swoich społeczności.
„Złotego Prusa” Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Janusza Adamowskiego przyznała w tym roku red. Elżbiecie Jaworowicz, która od 43 lat nieprzerwanie prowadzi na antenie TVP program „Sprawa dla Reportera”.
W kategorii „Młody dziennikarz” (do 35. roku życia) „Zielonego Prusa” otrzymał Radomir Wit z TVN.
Nagrodę „Niebieskiego Prusa” w kategorii „Dziennikarz – Wydawca” , wraz z prezesem SDRP, wręczał prezes Izby Wydawców Prasy Marek Frąckowiak, który wygłosił również laudację na cześć laureatów. „Honorową Odznaką Stowarzyszenia” uhonorowano m.in. Macieja Hoffmana, byłego dyrektora generalnego IWP. „Nagrodę Specjalną” Stowarzyszenia Dziennikarzy RP otrzymała red. Helena Ciemińska‑Kowalik, wieloletnia reporterka sądowa.
Wydarzenie wsparli sponsorzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców „Repropol” oraz Uzdrowisko Nałęczów.
Źródło https://dziennikarzerp.org.pl\
Fot. Dziennikarzerp.org.pl
