Facebook wycofa się z blokowania informacji od wydawców w Australii

Facebook ogłosił we wtorek 23 lutego, że przywróci treści informacyjne pochodzące od wydawców, dla użytkowników w Australii – informuje stacja BBC. Platforma technologiczna zablokowała kilka dni temu możliwość publikowania wiadomości australijskich mediów w związku ze sporem jaki toczy się tam na temat wprowadzanego prawa, które zmusiłoby Facebooka i Google do płacenia wydawcom za ich treści.

Australijski minister skarbu Josh Frydenberg powiedział we wtorek 23 lutego, że szef Facebook Mark Zuckerberg obiecał mu, że blokowanie newsów zakończy się “w najbliższych dniach”. – Facebook ponownie zaprzyjaźnił się z Australią – podkreślił Frydenberg w rozmowie z dziennikarzami.

Jak informuje BBC przedstawiciele Facebooka przyznali, że zostali uspokojeni w czasie ostatnich rozmów z rządem. – Rząd wyjaśnił, że zachowamy zdolność do decydowania, czy wiadomości pojawią się na Facebooku. Nie będzie to automatycznie przedmiotem przymusowych negocjacji – podkreślił Campbell Brown, wiceprezes globalnego partnerstwa wiadomości na Facebooku. – Doszliśmy do porozumienia, które pozwoli nam wspierać wydawców, których wybierzemy, w tym małych i lokalnych.

Źródło https://www.bbc.com/news/world-australia