W USA rozpocznie się kolejne śledztwo w sprawie technologicznych gigantów

Największe amerykańskie firmy technologiczne czeka kolejne postępowanie antymonopolowe. Po Kongresie oraz Departamencie Sprawiedliwości przedstawicieli Google, Amazona i Facebooka przesłuchają też kongresmeni z komisji ds. małej przedsiębiorczości. Chodzi o negatywny wpływ dużych firm technologicznych i ich strategii na funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw w USA.

Serwis Bloomberg poinformował, że postępowanie prowadzi działająca w ramach Izby Reprezentantów komisja ds. małej przedsiębiorczości. Nydia Velazquez, przewodnicząca komisji zapowiedziała, że chce zbadać w jaki sposób firmy takie jak Google, Amazon czy Facebook kształtują swoją strategię dotyczącą małych przedsiębiorstw.

Jej zdaniem istnieją poważne podejrzenia, że giganci dyskryminują małe podmioty w dostępie do oferowanych przez siebie produktów i usług, a to prowadzi do zakłócenia równowagi rynkowej i zasad uczciwej konkurencji. Komisja zapowiedziała pierwsze przesłuchania na koniec października lub początek listopada.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nowe-sledztwo-w-sprawie-technologicznych-gigantow-male-przedsiebiorstwa-konkurencja-monopol