Mozilla Firefox zaoferuje internet bez reklam za jedyne 5 dolarów miesięcznie

Mozilla Firefox przygotowuje się do stworzenia usługi subskrypcyjnej w ramach której za miesięczną opłatą w wysokości 5 dolarów, użytkownik przeglądarki otrzyma dostęp do artykułów z wielu stron internetowych i to bez reklam.

Fundacja Mozilla nawiązała współpracę z startupem Scroll oraz wydawcami takimi, jak: USA Today, The Atlantic, The Verge, Buzzfeed, Slate, czy grupa Vox Media. Za 5 dolarów miesięcznie internauta będzie mógł nie tylko przeglądać bez reklam portale, które nawiążą współpracę z Mozillą, ale dostanie dostęp do nowych funkcji, np. do wersji audio artykułów i będzie mógł skończyć czytać (lub słuchać) na innym urządzeniu. Nie jest znana jeszcze data startu (Firefox obecnie ją testuje) i czy w ofercie znajdą się również polskie portale. Firma sonduje użytkowników za pomocą specjalnej ankiety, tak by dopasować produkt do oczekiwań społeczności.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox jest jedną z pierwszych przeglądarek, które zdobyły tak dużą popularność, ale obecnie traci zasięg rynkowy. Była to jedna z najlepszych alternatyw dla domyślnie instalowanej przeglądarki Windows – Internet Explorer.