Genius.com oskarża Google o kopiowanie treści. Koncern zaprzecza

Jak informuje gazeta The Wall Stree Journal serwis Genius.com oskarżył koncern Google o skopiowanie tekstów piosenek i umieszczenie przed linkami w wyszukiwarce. Genius Media Group twierdzi, że proceder udało się odkryć wykorzystując alfabet Morse’a. Google odpiera zarzuty i zapewnia, że dokładnie zbada sprawę.

Genius.com, to internetowa baza tekstów piosenek, a w sprawie chodzi o transkrypcje z piosenek, które wyszukiwarka podpowiada po wpisaniu tytułu. Zdaniem Genius.com treści są skopiowane z ich strony internetowej. Głównym dowodem oskarżeń jest ramka, która pojawia się w wynikach wyszukiwarki Google.com po wpisaniu tytułu piosenki, nazywana “panelem informacyjnym”. Google umieszcza w tym miejscu podstawowe informacje o utworze, ale i sam tekst. Genius Media Group twierdzi, że  wyszukiwarka oznacza autora utworu i tekstu, ale nie pokazuje z jakiej strony pobrała treść piosenki.

Google wie o sprawie o 2017 roku. Genius.com ostrzegł Google, że wykorzystywanie transkrypcji Geniusa bez zgody łamie warunki korzystania z usługi Genius.com i narusza prawo antymonopolowe.

Źródło https://www.wsj.com/articles/lyrics-site-genius-com-accuses-google-of-lifting-its-content-11560677400